Powrót do strony Aktualności

Projekt „Wędrówki z przeszkodami po krainie Ducha Gór” - Kwiecień 2019

Ochotnicza Straż Pożarna w Piechowicach przygotowuje się do realizacji projektu pn. „Wędrówki z przeszkodami po krainie Ducha Gór” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt realizowany będzie ul. Szkolnej 6 w Piechowicach.

Projekt skierowany jest do turystów i społeczności lokalnej, w tym przede wszystkim dzieci. Powstanie mini szlak turystyczny w formie toru przeszkód. Poszczególne elementy „toru przeszkód” poprzez baśniową grafikę oraz informacje wizualne nawiązują do atrakcji turystycznych naszego regionu. Operacja w powiązaniu z powstałym już „szlakiem przeżyć” oraz „szlakiem szklarskim” jest elementem rekreacyjno-kulturalnym, uzupełniającym ofertę turystyczną i skierowana jest do najmłodszych turystów i społeczności lokalnej.

Teren objęty projektem połączony zostanie ciągiem pieszym z atrakcją turystyczną „Szklany Ogród” w taki sposób aby oba obiekty tworzyły jedną atrakcję turystyczną skierowaną do wszystkich grup wiekowych. Realizacja operacji przyniesie szereg korzyści dla zdrowia, rozwoju fizycznego oraz psychicznego dzieci. W naturalny sposób zainspiruje także nie tylko do zabawy ale również nauki, przez którą budujemy trwałą wartość kulturową

Projekt „Wędrówki z przeszkodami po krainie Ducha Gór” - Lipiec 2020

Po przerwie wakacyjnej dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach czeka miła niespodzianka. Na terenie szkoły powstał nowy plac zabaw wraz z elementami małej architektury. Zaprojektowano i wybudowano również nowy ciąg komunikacyjny, który pozwoli dzieciom bezpiecznie dostać się na teren szkoły od strony parku miejskiego „Szklany Ogród”. Plac zabaw ma formę toru przeszkód i mini szlaku turystycznego z przeszkodami terenowymi, które obrazują atrakcje historyczno – kulturowe i przyrodnicze znajdujące się na obszarze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwa Ducha Gór. Elementami uzupełniającymi toru przeszkód są stanowiska siłowni plenerowych, stoły do ping-ponga, ławki i kosze na odpady. Teren został także oświetlony czterema lampami typu LED.

Inwestycja powstała dzięki współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach z Urzędem Miasta i uzyskaniem przez stowarzyszenie dotacji w wysokości prawie 300 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt zrealizowany został w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania „Wsparcie dla Rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020 w zakresie budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.