Stronę Aktualności nadzoruje: dh Waldemar Wojtaś

AED w RENO

Dzięki staraniom prezesa dh. Waldemara Wojtasia i przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Piechowice - Pana Witolda Rudolfa - udało się sfinalizować kolejny zakup poprawiający bezpieczeństwo Piechowiczan. Podczas obchodów 70-lecia OSP w Piechowicach - Burmistrz przekazał na ręce naczelnika Automatyczny Defibrylator.

Sprzęt został umieszczony w samochodzie RENO, aby towarzyszyć ratownikom podczas każdego wyjazdu.

Otrzymany model defibrylatora ma wbudowaną funkcję instruktażu i treningu - dzięki czemu obsłużyć go może każdy. Sprzęt może uratować życie dorosłym oraz dzieciom.

Turniej Wiedzy Pożarniczej - Eliminacje 2015

Więcej o turnieju i wynikach w zakładce MDP - kliknij tutaj

11 listodad 2015

Zdjęcia: dh Janusz Adamczak

70 lat OSP w Piechowicach

Zdjęcia: dh Janusz Adamczak

Boże Ciało

W tym roku uroczystość Bożego Ciała wypadła 19 czerwca. Odnawiając tradycję, druhowie z OSP Piechowice wzięli czynny udział w procesji ulicami Naszego Miasta. W tym roku stowarzyszenie reprezentowali: Prezes, Orkiestra, Poczet Sztandarowy oraz druhny i druhowie z JOT-u i MDP-u.

Foto: dh Ireneusz Dąbrowski

Obchody trzeciomajowe w OSP w Piechowicach

W dniu 02.05.2014 r. w remizie OSP w Piechowicach, odbyły się obchody związane z ustanowieniem w 1791 roku Konstytucji RP.

Organizatorem obchodów był Chór Harfa oraz: Urząd Miasta w Piechowicach, Piechowicki Ośrodek Kultury i OSP w Piechowicach.

W Akademii udział wzięli:
  • Orkiestra Dęta przy OSP Piechowice,
  • Chór Parafialny Harfa,
  • Zespół Szklarki,
  • Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • oraz Młodzież z Gimnazjum im Jana Pawła II

Walne zebranie sprawozdawcze OSP w Piechowicach

W dniu 01.03.2014 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP w Piechowicach, w trakcie którego podsumowano działalność za rok 2013, przyjęto plan działania na rok bieżący oraz podjęto 3 uchwały. W zebraniu z gości zaproszonych uczestniczył Pan Paweł Sołek reprezentujący Burmistrza Miasta w Piechowicach.

W 2013 r. w OSP w Piechowicach działało 14 członków czynnych, 31 członków zwyczajnych, w tym 23 muzyków, 1 członek wspierający i 12 członków honorowych.

W roku sprawozdawczym OSP zakupiła, na realizację zadań ratowniczo-gaśniczych, sprzęt o wartości 10.050 zł. Środki te zostały przekazane naszej jednostce z funduszy Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego. W 2013 r. wykonano szereg prac remontowych, które pozwoliły zapobiec niszczeniu obiektu oraz poprawiły jego wygląd. Środki na ten cel zostały przekazane przez Zarząd Główny Związku OSP RP w Warszawie. W roku ubiegłym OSP w Piechowicach zorganizowała eliminacje miejskie do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej. Przeprowadzenie tych eliminacji wsparte zostało środkami przekazanymi m.in. przez Urząd Miasta w Piechowicach i sponsorów.

Przyjmując plan działania na rok 2014 stowarzyszenie jako główny kierunek przyjęło dalsze prowadzenie prac remontowych. Planowane jest wyremontowanie balkonu na sali głównej oraz 3. pomieszczeń, z przeznaczeniem na pokoje gościnne. W miarę posiadanych środków będzie kontynuowane ocieplanie budynku. W zakresie działalności kulturalnej planowane jest zorganizowanie uroczystych obchodów " Dnia Strażaka " i udział w innych uroczystościach organizowanych na terenie miasta. Obchody naszego święta zaplanowane są na dzień 08.06.2014 r.

Na zakończenie walnego zebrania sprawozdawczego członkowie OSP podjęli trzy uchwały, w sprawie działalności organizacyjno-programowej, zmian w statucie oraz nadania godności członka honorowego.

Na wniosek Zarządu, Walne Zebranie Członków OSP w Piechowicach, w uznaniu dotychczasowych zasług na rzecz rozwoju naszej jednostki, nadało taką godność dh. Wiesławowi Golańskiemu.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy i gratulujemy tytułu.

,

Wydarzenia roku 2013