Dożynki 2013

W dniu 15 września 2013 r. OSP w Piechowicach uczestniczyła w uroczystych obchodach Święta Plonów. "Dożynki Piechowickie" były organizowane przez koło PSL, któremu przewodniczy Adam Bolek.

Przedstawiciele PSL zwrócili się z prośbą do naszego stowarzyszenia o współorganizację tej imprezy. Przyjęliśmy ją z dużą radością, ponieważ najstarsi druhowie nie pamiętają udziału strażaków z Piechowic w takiej uroczystości. Ze strony PSL dostaliśmy zapewnienie o otrzymaniu wsparcia na zorganizowanie oprawy muzycznej i artystycznej. Po takich deklaracjach, udział naszej grupy był bardzo widoczny i aktywny.

Uroczystości rozpoczęły się wymarszem, z placu przy OSP, przedstawicieli grup produkujących żywność różnego rodzaju i członków PSL - Zarządu Grodzkiego. Na czele kolumny, idącej do kościoła parafialnego, maszerowała także nasza orkiestra, członkowie MDP oraz druhowie niosący strażacki wieniec dożynkowy. Drugi wieniec, od piechowickich producentów żywności, był niesiony przez ubranych w barwne stroje, członków zespołu artystycznego "Szklarki".

Po mszy, wzbogaconej pięknym graniem orkiestry, powróciliśmy do OSP, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. W trakcie ich trwania prezes Adam Bolek podziękował naszym druhom za wsparcie i uczestnictwo. Prezes OSP Waldemar Wojtaś, w imieniu dh. Wiesława Golańskiego - Zastępcy Dyrektora Wykonawczego ZOSP RP ds. Gospodarczych, przekazał podziękowanie za zaproszenie i pogratulował organizacji takiej uroczystości.

Przekazane podziękowania i gratulacje, zostały nagrodzone brawami strażaków i członków PSL. Podziękowanie dla naszych druhów przekazał także Roman Kuty - Prezes Zarządu Grodzkiego PSL w Jeleniej Górze. Wyraził przy tym duże uznanie za wkład pracy włożonej w remont naszego obiektu. Zakończenie święta plonów nastąpiło w godzinach wieczornych. Wszytkim tym, którzy pomogli nam w organizacji "Dożynek" i uczestniczyli w ich uroczystych obchodach serdecznie dziękujemy.

Prezes OSP w Piechowicach dh Waldemar Wojtaś

Home Page